regularne ćwiczenia dna miednicy

Coraz więcej dam, które rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

Educator do nauki ćwiczeń mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie ekspresowo po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym lepiej, albowiem ćwiczenia przynoszą w owym czasie lepsze wyniki. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w właściwy sposób kurczyły. Poza tym, bardzo ważną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie wypada następnie jak zazwyczaj powtarzać. Co więcej, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek oświadcza, że dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub też dolegliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *